Turystyka

Wycieczka po Krakowie i okolicach

Podczas pobytu w Krakowie mamy możliwość zobaczyć mnóstwo różnych zabytków i atrakcji. Ich zróżnicowanie sprawi, że z wycieczki zadowolony będzie każdy. Co wiec zobaczyć?
Najbardziej popularnym krakowskim miejscem dla turystów jest oczywiście Rynek. Nie bez powodu- to jedno z największych i najpiękniejszych starych miast Europy. Na Rynku możemy zwiedzić Sukiennice wraz z podziemiem, wiele pięknych, starych kościołów, a także odwiedzić niezliczoną ilość ciekawych knajp i barów. Spacerem można udać się pod królewski zamek- Wawel. Przy okazji warto zahaczyć o kultowe bulwary wiślane, a na wieczornego drinka wybrać się pod Forum- klubokawiarnię w plenerze. Nie można zapominać również o krakowskim Kazimierzu.
Oprócz miejsc wartych zobaczenia w samym Krakowie istnieją również te w pobliskich miejscowościach. Pierwsze z nich- kopalnia Soli Wieliczka. Miejsce, w którym pooddychamy zdrowym powietrzem, poznamy historię kopalni i obejrzymy piękne rzeźby solne. Kolejny punkt wycieczek to Auschwitz Birkenau. Na pewno najbardziej przygnębiające miejsce na liście, jednak powinien zobaczyć je każdy. Pozostałości po obozie koncentracyjnym, przedmioty zabierane więźniom, pomieszczenia w których żyli przez lata- wszystko to przypomni o historii naszych przodków.
Dla osób, które przyjechały z północy Polski i niespełna 2 godziny drogi nie stanowią przeszkody- polecamy wycieczkę do Zakopanego.

Z krakowskiego dworca busy do Zakopanego odjeżdżają bardzo często, dlatego nie musimy martwić się o komunikację. Na miejsce warto przejść się znanymi wszystkim Krupówkami i zobaczyć skocznię narciarską- Wielką Krokiew. Dla amatorów górskich wycieczek czeka wiele atrakcji- Trzy Korony, Giewont. Dla mniej wytrwałych- Morskie Oko czy choćby Gubałówka, będą wspaniałym uzupełnieniem podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *