Turystyka

Podróż busem

Brak własnego samochodu to niestety zazwyczaj duży problem. O ile komunikacja miejska jest zazwyczaj zupełnie dobrze rozwinięta, to wyjazd poza miasto jest już problemem. Co prawda są autobusy i pociągi, lecz wszyscy wiemy jak to w rzeczywistości wygląda.

Dlatego też ostatnimi czasy powstaje dużo firm oferujących tanie usługi transportowe. Busy do Wadowic czy busy do Zakopanego to już praktycznie codzienność. Widzimy je na naszych drogach, zarówno tych bardziej jak i mniej uczęszczanych. Cena przejazdu takim busem jest zazwyczaj niższa niż cena biletu autobusowego. Jeśli chodzi o komfort, to również nie można mieć zazwyczaj zastrzeżeń.

Zarówno busy na krótkie trasy jak i busy do Częstochowy (http://dream-bus.pl/czestochowa/), to zazwyczaj samochody nowe, zadbane i dobrze wyposażone. Standardem jest klimatyzacja czy rozkładane fotele. Oczywiście wszystko zależy od właściciela takiej firmy. Jak w każdej branży, tak i tu, zdarzają się ludzie którzy chcą szybko i dużo zarobić kosztem innych, w tym wypadku pasażerów. Ale na szczęście rynek szybko eliminuje takich przewoźników. Każdy pasażer wybiera ten transport, który jest bardziej komfortowy i tańszy. Szczególnie wtedy gdy wybiera się w dłuższą podróż. Korzystanie z tego typu transportu ma jeszcze jedną, ważną zaletę.

Mianowicie zawsze można poprosić kierowcę o zatrzymanie się i wysadzenie poza przystankiem. W sytuacjach nagłych, np jak podróżujemy z małym dzieckiem, kierowca może też zrobić krótką przerwę, by maluch mógł skorzystać z toalety czy odetchnąć świeżym powietrzem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *